Windykacja Bankowa

Windykacja Bankowa

Jeśli posiadasz zadłużeni, z którym sobie nie radzisz powinieneś aktywnie poszukać kredytu konsolidacyjnego. Pozwala on na zmniejszenie wysokości raty i ogólnych kosztów kredytu poprzez przeniesienie kredytu do innego banku z lepszą ofertą (najkorzystniejsze dostępne kredyty konsolidacyjne znajdziesz tutaj)

Zła sytuacja finansowa absolutnie nie jest powodem do wstydu, szczególnie w obecnym czasie: obniżek zarobków i częstych zwolnień. Co więcej brak systematycznych spłat rat kredytowych nie musi oznaczać jeszcze rozpoczęcia procedur windykacyjnych przez Bank.


Problem ze spłatą kredytu – Co należy zrobić?

Koniecznie powiadom Bank o swoich problemach, tak prędko jak to tylko możliwe. Zadzwoń do Banku i poproś o połączenie z Działem Windykacji, lub Działem Kredytów Trudnych. Opowiedz przedstawicielowi Banku szczegółowo sytuację, w której się obecnie znajdujesz. Bank chce odzyskać pożyczone Tobie pieniądze i z pewnością nie zbagatelizuje tego problemu, przeciwnie – poszuka wspólnych rozwiązań.

MOŻLIWE ROZWIĄZANIA

Wakacje Kredytowe

O ile pracujesz, a Twoje problemy są tymczasowe, Bank może zaproponować wakacje kredytowe. Najczęściej pozwoli nie spłacać jednej lub dwóch rat, a wartość niespłacona zostanie doliczona do pozostałych. Czas spłaty może być w określonym zakresie wydłużony na korzyść Kredytobiorcy.

Restrukturyzacja Kredytu / Aneks do Umowy

Restrukturyzacja zadłużenia to zmiana warunków umowy kredytowej, której celem jest obniżenie narosłych obciążeń. Takie rozwiązanie jest dobre dla obu stron – Kredytobiorcy najczęściej pomaga znów stanąć na nogi, dla Banku zaś oznacza odzyskanie powierzonych środków. Istnieją różne rodzaje zmiany pierwotnych warunków. W aneksie do umowy kredytowej najczęściej zmniejsza się wysokość lub termin rat. Przy tym rozwiązaniu należy pamiętać o wydłużeniu okresu kredytowania, a czasem opłatą za aneks, która jest zaswychaj nieznaczna w stosunku do kwoty kredytu.

Kredyt Konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny, nazywany także pożyczką konsolidacyjną ma za zadanie połączy kilka kredytów na jeden, długoterminowy i często o niższym oprocentowaniu. Spore znaczenie ma również komfort spłaty tylko jednej raty, a nie kilku w różnych bankach. Często z kredytu konsolidacyjnego mogą skorzystać klienci ze złą historią kredytową w BIK.

windykacja bankowa

Przy wyborze tego rozwiązania bez wątpienia polecamy skorzystać z porady niezależnego doradcy finansowego, który w swojej ofercie ma produkty kilku Banków. Przypominamy także o dokładnym przeczytaniu umowy przed jej podpisaniem.

zapytania google:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>